Dovolená Chorvatsko, Istrie

Istrie

Istrijský poloostrov (Istrie) je největším poloostrovem na Jadranu. Nachází se mezi Terstským a Kvarnerským zálivem a představuje tak nejsevernější části chorvatského pobřeží. Vzhledem k blízkosti jiných evropských zemí patří pobřeží Istrie  k nejnavštěvovanějším oblastem Chorvatska. Největší množství turistických letovisek je soustředěno zejména podél západního pobřeží Istrie, kde tvoří v podstatě souvislý pás.

Koupání a pláže na Istrii jsou povětšinou kamenitého a skalnatého charakteru. Většina pláží je uměle upravena betonovými plotnami.
Stále časteji se však na Istrii můžete setkat s uměle vytvořenými plážemi s navezenými oblázky. Hotelové komplexy rovněž nabízejí vlastní bazény a soukromé pláže.

Letoviska na Istrii jsou také známá svou širokou nabídkou sportovního vyžití, velmi populární je zejména nabídka tenisových kurtů, s nimiž se setkáte v každém letovisku.

Istrie může také nabídnout významné historické památky zejména z dob římské a byzantské říše. Nejznámější je římský Amfiteátr v Pule, který patří k nejvýznamnějším památkám svého druhu na světě.

Nicméně Istrie je pozoruhodná i svojí zachovalou přírodou. Nedaleko Puly se např. nachází Brijunské ostrovy, což je skupina dvou větších a dvanácti menších ostrůvků podél západního pobřeží Istrie. Souostroví a okolní moře byly vyhlášeny Národním parkem, který je znám především chráněnou Středomořskou vegetací.

Díky své krátké časové dostupnosti je Istrie oblíbeným místem letní dovolené u českých turistů. Cesta z Brna Vám potrvá jen 6-8 hodin. Pro rodinou dovolenou jsou vhodná letoviska jako Rabac, Medulin nebo některá menší letoviska.