Dovolená Chorvatsko, Střední Dalmácie, Marina

Marina

Marina je malé turistické městečko s malým přístavem, které se nachází nedaleko od historického středodalmatského města Trogir. Jedná se o malé letovisko, které se táhne podél hlavní cesty – bývalé Jadranské magistrály. Starší část obce leží v blízkosti přístavu, novější části jsou pak rozloženy po okolních svazích.

Dominantou města Marina je krásná strážní věž z původní pevnosti, bývalý letní dům trogirských biskupů z 15. století a další. Město bylo poprvé zmíněno v roce 1070 jako Bosiljina. Nachází se zde také mnoho historických památek: kostel sv. Ivan, kostel sv. Luka (gotický kostel), jeskyně s kaplí sv. Josip (vzdálená asi 3 km), kostel Panny Marie Sněžné (legenda praví, že zde sněží i v srpnu), kostel Panny Marie Andělů, kostel sv. Jakova a kostel sv. Marin.

Pláže jsou zde velmi různorodé - najdete zde oblázkové a písčité páže, kteréa jsou vhodné pro rodinnou dovolenou, část pobřeží je pak lemována i betonovými platy. V okolí je také několik pěkných zátok s možnostmi koupání, pláže v nich však mají spíše kamenitý charakter. Četné borovicové lesy a olivové háje poskytují příjemný stín během parných letních dnů. Příznivci aktivní dovolené se mohou těšit na plachtění, potápění, rybaření, fotbal, basketbal, volejbal a mnoho dalších sportovních aktivit. Vyrazit můžete také na pěší tůry do okolních kopců, ze kterých jsou krásné výhledy do okolí.

Marina u Trogiru je vhodným místem pro romantickou a klidnou dovolenou.

Vybavenost lokality

Obyvatelé tohoto města se tradičně zabývají rybolovem. Na severní straně zálivu Marina  se nachází malý přístav, který je, vzhledem ke své poloze a kapacitě 120 míst pro kotvení, velmi zajímavý pro jachtaře.

V Marině se nachází několik malých obchůdků s potravinami, pekárna i několik restaurací, kde si můžete vychutnat dalmátské lahůdky. Další obchody, včetně obchodních řetězců, jsou situovány ve větších centrech, jako je Rogoznice či Trogir. Nejbližší čerpací stanice PHM je pak umístěna v Trogiru.

 


 

Marina Apartmánový dům 1

Počet apartmánů: 4

Vzdálenost od moře: 350 m

Cena: od 40 €

Více informací
 

Marina Apartmánový dům 2

Počet apartmánů: 5

Vzdálenost od moře: 80 m

Cena: od 50 €

 Více informací

Líbil se vám některý z námi nabízených apartmánových domů v této lokalitě? Chtěli byste tady strávit dovolenou? V tom případě nám prosím vyplňte přiložený poptávkový formulář a my Vám zjistíme dostupnost ubytování u našich smluvních partnerů v Chorvatsku.

Poptávkový formulář zde.