Dovolená Chorvatsko, Střední Dalmácie, Sevid

Sevid

Sevid je malé městečko v blízkosti  starého historického města Trogir, nacházející se na poloostrově, který je obklopen nedotčenou přírodou a křišťálově čistým mořem. Je ideálním místem pro klidnou dovolenou, protože vyzařuje klid a je daleko od měst a každodenního dopravního shonu.

Místní obyvatelstvo se zabývá zemědělstvím (pěstování hroznového vína a oliv) a rybařením. Patronem městečka je sv. Vid, pro kterého tu lidé kdysi postavili kostel, jehož trosky se zde stále nacházejí. Sevid je dobře známý pro své křišťálově čisté moře, krásné písečné pláže a četné ostrovy. Velmi populární je zátoka Starý Trogir, kde se nacházejí pozůstatky římské vily, a která v římských dobách sloužila jako středisko a přístav pro lodě. Mys Planka (Rt. Planka) je nejznámnější částí zdejšího pobřeží - stojí zde kostel svatého Ante, postavený na počest všech námořníků, kteří měli na tomto místě nehodu.

Za návštěvu rovněž stojí ostrůvek St. Archangel nedaleko Sevidu, kde se nachází kostel a klášter se stejného jména.

Sevid nabízí bohatý výběr domácích produktů: extra panenský olivový olej, ančovičky, dalmatskou uzenou šunku, kozí sýr, kvalitní jehněčí maso, ryby, krevety, škeble, humry a jakostní víno produkované v místních historických tavernách. Pokud chcete ochutnat pochoutky z této oblasti naleznete je v restauraci „Laterna“. Také si můžete užít jednodenní výlet na okolní ostrovy, kde najdete krásné pláže, které Vám poskytnou dostatek soukromí.

 

Vybavenost lokality

V Sevidu se nachází jeden obchod se smíšeným zbožím, pekárna, rychlé občerstvení. Uvedená restaurace „Laterna“ se pak nachází v části kolem zátoky Barbiševica. Další obchody, včetně obchodních řetězců, jsou situovány ve větších centrech, jako je Rogoznica, Primošten či Trogir. Nejbližší čerpací stanice PHM je pak umístěna v Primoštenu nebo Trogiru.

   

Sevid Apartmánový dům 1

Počet apartmánů: 6

Vzdálenost od moře: 10 m

Cena: na dotaz

Více informací

Sevid Apartmánový dům 2

Počet apartmánů:  1

Vzdálenost od moře: 5 m

Cena: 60 - 100 €

Více informací

Sevid Apartmánový dům 3

Počet apartmánů: 3

Vzdálenost od moře: 30 m

Cena: na dotaz

 

 

Více informací
 Sevid apartmánový dům 4

Sevid Apartmánový dům 4

Počet apartmánů: 4

Vzdálenost od moře: 50 m

Cena: 50 - 70 €

Více informací
 Sevid App 5

Sevid Apartmánový dům 5

Počet apartmánů: 3

Vzdálenost od moře: 20 m

Cena: 40 - 70 €

 

 

Více informací
Sevid, app 6

Sevid Apartmánový dům 6

Počet apartmánů:

Vzdálenost od moře:

Cena:

Více informací

Líbil se vám některý z námi nabízených apartmánových domů v této lokalitě? Chtěli byste tady strávit dovolenou? V tom případě nám prosím vyplňte přiložený poptávkový formulář a my Vám zjistíme dostupnost ubytování u našich smluvních partnerů v Chorvatsku.

Poptávkový formulář zde.