Dovolená Chorvatsko, Kvarner, ostrov Krk, Šilo

Šilo

Šilo to je jedno z menších letovisek na ostrově Krk. Nachází se na východním pobřeží ostrova, naproti letovisku Crikvenica, které se nachází na pevninské části pobřeží a od kterého jej oddělují vody Vinodolského kanálu.

Milovníci aktivní dovolené najdou v Šilu a jeho okolí různé sportovní terény, atraktivní místa pro potápění (např. k potopené lodi Pestaltis), turistické a cyklistické cesty. V blízkosti jsou i přírodní  bahenní lázně s léčivým bahnem či krápníková jeskyně Biserujka.

Pro méně náročné se přímo v Šilu a jeho okolí nachází řada oblázkových pláží s křišťálově čistým mořem. Za návštěvu určitě stojí i několik kilometrů vzdálené písčité a oblázkové pláže v blízkozti obce Risika - v okolí mysu sv. Marka.

Vybavenost lokality

V centrální části Šila je k dispozici  několik restaurací, cukrárna a kavárna, vinárna, několik obchodů, pekárna, tržnice, lékárna a 2 informační centra. Každé ráno je možné v místním přístavu zakoupit i čerstvé ryby.

Jiné obchody, včetně supermarketů obchodních řetězců, jsou situovány ve větších centrech, jako je Krk, Malinska či Omišalj. Nejbližší čerpací stanice PHM je pak umístěna v blízkosti Malinske.

Kolem moře je v centu vybudována pobřežní promenáda s řadou stánků se sportovním vybavením a turistickými suvenýry. V letních měsících se zde koná řada kulturních a zábavních akcí, včetně hudebně-tanečních večerů.

Vzhledem ke své poloze je možné uskutečnit lodní výlet, spojený s případným nákupem do nedaleké Crikvenice, díky pravidelná osobní lodní linka Šilo – Crikvenice.

V rámci tohoto letoviska Vám nabízíme následující možnosti ubytování:

Šilo, app 1

Šilo Apartmánový dům 1

Počet apartmánů: 

Vzdálenost od moře: x m

Cena: od

Více informací
Šilo, app 1

Šilo Apartmánový dům 2

Počet apartmánů: 

Vzdálenost od moře: x m

Cena: od

Více informací

 

 

Líbil se vám některý z námi nabízených apartmánových domů v této lokalitě? Chtěli byste tady strávit dovolenou? V tom případě nám prosím vyplňte přiložený poptávkový formulář a my Vám zjistíme dostupnost ubytování u našich smluvních partnerů v Chorvatsku.

 

Poptávkový formulář zde.