Dovolená Chorvatsko, Severní Dalmácie, Nin

Nin

Historické město na poloostrově s malou a mělkou lagunou zátoky Nin. Bylo postaveno na nízkém poloostrově, který se změnil v ostrůvek ve 14. století v důsledku hloubení umělého kanálu. Je spojen s pevninou dvěma mosty.
V římském období byl Nin nazýván Aenona a stal se důležitým střediskem a městským distriktem. Později byl hlavním městem provincie a sídlem chorvatského biskupství. Během benátské nadvlády si udržel zvláštní práva do r. 1797. Významné památky minulosti obsahují neolitické nálezy, keramika a pohřebiště z illyrského (liburnského) období, městská zeď, ostrovy, akvadukt a Dianin chrám z římské éry, kostel Sv. Kříže a kostel sv. Anzelmo s hodnotnou klenotnicí z období středověku. Ve městě má pomník Grgur Ninski, nejslavnější chorvatský biskup z období formování chorvatského státu na konci 9. a na začátku 10. století Za návštěvu také stojí muzeum historie. Podél silnice do Zadaru, v Prahulje, stojí starý chorvatský kostel sv. Nikola z 11. století.

Město Nin se nachází 17 km severně od Zadaru a je to městečko s dvěma NEJ.  Jedná se o nejstarší královské město v Chorvatsku, které se pyšní nejmenší katedrálou na světě.

K hlavním ekonomickým aktivitám v okolí Ninu patří zemědělství, pěstování vinné révy, oliv, ovoce, rybolov a cestovní ruch. V sousedství Ninu

V okolí Ninu se nachází několik písečných lagun s velkými ložisky léčebného bahna, které bylo používáno k léčbě již v římském období. Místní léčivé bahno je vhodné na léčbu kožních, gynekologických nemocí a jsou vhodné i na léčbu pohybového aparátu.

Moře je v okolí Ninu údajně nejteplejší na Jadranu (moře je tu velmi mělké a extra čisté) a také je tu vysoká salinita díky těžbě soli. Pláže jsou zde především písčité s pozvolným vstupem do moře, které je poměrně mělké a je to jedno z nevhodnějších míst pro rodiny s dětmi. Nejsou tu také žádné diskotéky a je to vyhledávané místo pro milovníky klidné dovolené.

 Nabídka ubytování v letovisku Nin:

   

Nin Apartmánový dům 1

Počet apartmánů: 1

Vzdálenost od moře: x m

Cena: od 60 €

 Více informací
 

Nin Apartmánový dům 2

Počet apartmánů: 1

Vzdálenost od moře: x m

Cena: od 60 €

Více informací

Líbil se vám některý z námi nabízených apartmánových domů v této lokalitě? Chtěli byste tady strávit dovolenou? V tom případě nám prosím vyplňte přiložený poptávkový formulář a my Vám zjistíme dostupnost ubytování u našich smluvních partnerů v Chorvatsku.

Poptávkový formulář zde.