Dovolená Chorvatsko, Střední Dalmácie, ostrov Čiovo

Ostrov Čiovo

Ostrov Čiovo patří ke skupině tzv. Středodalmatských ostrovů. Nachází se v blízkosti jednoho ze známých a hojně navštěvovaných historických měst na Jadranském pobřeží – města Trogir. S městem a tím i s pevninou je ostrov spojen mostem.

Rozhloha ostrova činí necelých 29 km². Nejvyšší vrchol na ostrově se jmenuje Rudine a dosahuje do výšky 218 metrů nad mořem.

Ostrov omývá na západní straně moře Kaštelského zálivu. Nejvýchodnější cíp ostrova (mys Čiovo) je vzdálen jen 2 kilometry od mysu Marjan u Splitu. Historie ostrova je velice bohatá. Nejvíce památek se vztahuje ke středověku. Díky tomu je ostrov posetý velkým množstvím kostelů a kostelíků.

Přestože ostrov není příliš veliký, nachází se zde několik letovisek – Okrug Gornji,  Okrug Donji, Mastrinka, Arbanija a Slatine.
Čiovo pokrývá středomořské rostlinstvo včele s makchií. Na severní straně ostrova se nacházejí borové lesy a cypřišové háje. Místní obyvatelé zde pěstují vinnou révu, madloně, olivovníky, fíkovníky a veškeré jižní ovoce. Severní část ostrova, která je otočena směrem k pevnině je vystavena větrům z pevniny zvaným bora. Jižní část, směřující na otevřené moře, je před těmito větry ochráněna.

Naše nabídka ubytování na ostrově Čiovo je vázaná na letoviska Okrug Gornji:

 

Okrug Gornji Apartmánový dům 1

Počet apartmánů: 3 

Vzdálenost od moře: x m

Cena: od 55 €

Více informací

  

Okrug Donji:

Okrug Donji Apartmánový dům 1

Počet apartmánů: 3 

Vzdálenost od moře: x m

Cena: od 55 €

Více informací

Okrug Donji Apartmánový dům 2

Počet apartmánů: 1

Vzdálenost od moře: x m

Cena: od 60 €

Více informací

Líbil se vám některý z námi nabízených apartmánových domů v této lokalitě? Chtěli byste tady strávit dovolenou? V tom případě nám prosím vyplňte přiložený poptávkový formulář a my Vám zjistíme dostupnost ubytování u našich smluvních partnerů v Chorvatsku.

Poptávkový formulář zde.