Dovolená Chorvatsko, Severní Dalmácie, ostrov Vir

Ostrov Vir

VIR

Ostrov Vir leží v zadarském souostroví při jihozápadním pobřeží ostrova Pag v těsné blízkosti pevniny. Od pevniny je oddělen 3 m hlubokým a 300 m širokým průlivem. Přístup na ostrov je zajištěn po silničním mostě, který se nachází u obce Privlaka. Administrativně náleží ostrov Vir k Zadarské župě.

Hlavním střediskem ostrova je stejnojmenná obec Vir, ležící v široké písečné zátoce Sapavac. V přístavu byly objeveny zbytky prerománského kostela sv. Nikola. Dochovalý kostel sv. Ivan z 12. nebo 13. stol. obklopuje hřbitov.

V okolí této zátoky jsou ještě osady Mitrijoovica a Radovanjica a na pobřeží najdete zbytky bývalé benátské pevnosti ze 17. století, které se skládá ze dvou strážních věží a části zdi se vstupní bránou. Nejvyšším bodem ostrova je místo zvané Bandire se zbytky illyrské pevnosti, dosahující výšky 112 m.n.m., z něhož je velmi pěkný výhled na okolí.

Vybavenost lokality
Na ostrově Vir se nachází řada obchodů: od malých obchůdkůch, pekáren až po několik supermarketů. Dále je tu benzínová pumpa, bankomaty několika bank, směnárny, množství restaurací a barů, kaváren. V centrální části obce Vir je rovněž umístěna tržnice, rybárna a pošta. Na řadě míst je pak možné koupit i produkty domácí výroby jako víno, sýry, aj.  Ve vzdálenějších částech ostrova je v sezóně zajištěna dodávka čerstvých potravin – pečiva a základních potravin (jogurty, máslo, mléko), masa, ryb, ovoce a zeleniny každodenním ranním rozvozem.

 

   

Vir Apartmánový dům 1

Počet apartmánů: 1

Vzdálenost od moře: x m

Cena: od 60 €

 Více informací
 

Vir Apartmánový dům 2

Počet apartmánů: 1

Vzdálenost od moře: x m

Cena: od 60 €

Více informací
 

Vir Apartmánový dům 3

Počet apartmánů: 1

Vzdálenost od moře: x m

Cena: od 60 €

Více informací
 

Vir Apartmánový dům 4

Počet apartmánů: 1

Vzdálenost od moře: x m

Cena: od 60 €

 Více informací

Líbil se vám některý z námi nabízených apartmánových domů v této lokalitě? Chtěli byste strávit dovolenou na ostrově Vir? V tom případě nám prosím vyplňte přiložený poptávkový formulář a my Vám zjistíme dostupnost ubytování u našich smluvních partnerů v Chorvatsku.

Poptávkový formulář zde.