Dovolená Chorvatsko, Kvarner, ostrov Pag, Lun

Lun

Obec Lun se nachází na nejseverozápadnějším výběžku ostrova Pag, poblíž mysu Lun (Rt Lun), 19 km severně od letoviska Novalja.

Obec Lun se rozkládá kolem zátoky Tovarnele, kde můžete navštívit některou z místních hospůdek, projít se kolem místního přístaviště, nebo si udělat asi hodinovou procházku podél pobřeží až na samý konec ostrova Pag – k mysu Lun.

Jižně a západně od obce Lun se rozkládá porost starých chráněných olivovníků, makchie i vyšších stromů. Severní pobřeží je výrazně kamenité a holé. V západním okolí obce se pěstuje vinná réva a ovoce (fíky, meruňky). Jinak se tu provozuje rybolov a chov ovcí. Vzhledem ke své poloze je Lun velmi vhodné pro klidnou a pohodovou dovolenou.

Z historického hlediska se v okolí obce Lun nachází pozůstatky osídlení Ilyrů a Liburnů, kteří v těchto končinách Pagu žili před více než 2000 lety. V zátoce Tovarnele byly objeveny i pozůstatky staveb z římské doby. Z mladšího období se zde pak nacházejí zříceniny několika starokřesťanských kostelíků: sv. Martina, Michala, Jana, Víta.

Vybavenost lokality

V Lunu a jeho blízkém okolí se nachází několik restaurací, obchod a kavárna s cukrárnou, stejně tak i turistické centrum.

Další obchody, včetně obchodních řetězců, stejně jako i pekárna, tržnice, lékárna, lékař, stejně jako i nejbližší čerpací stanice PHM  jsou situovány v Novalje.

 

 

Lun Apartmánový dům 1

Počet apartmánů: 1

Vzdálenost od moře: x m

Cena: od 60 €

Více informací

Lun Apartmánový dům 2

Počet apartmánů: 1

Vzdálenost od moře: x m

Cena: od 60 €

 Více informací

 

Líbil se vám některý z námi nabízených apartmánových domů v této lokalitě? Chtěli byste tady strávit dovolenou? V tom případě nám prosím vyplňte přiložený poptávkový formulář a my Vám zjistíme dostupnost ubytování u našich smluvních partnerů v Chorvatsku.

 

Poptávkový formulář zde.