Dovolená Chorvatsko, Střední Dalmácie, Ražanj

Ražanj

Ražanj patří mezi menší letoviska Střední Dalmácie. Je situovaná cca 12 km jižně od turistického městečka Rogoznica, a to i přesto, že skutečná vzdálenost přes moře je jen necelý kilometr. Administrativně je obec Ražanj součástí této „opčiny“.
Ražanj se nachází na členitém poloostrově a skládá se z několika dílčích částí, které jsou situovány kolem menších či větších zátok, kolem kterých jsou situovány jednotlivé apartmány.

Mezi hlavní části letoviska Ražanj patří:

Galebova Luka – jedná se o část, která se teprve začíná rozvíjet. Nachází se kolem malé zátočiny s loďkami. Kromě několika apartmánů, se tu nachází i místní potápěčské centrum.
Ljoljinica – zde začíná více-méně souvislá zástavba vedoucí až do samotného centra Ražanje. Přístup do této části je po cestě, která je nejprve pozvolná a pak prudce klesá mezi apartmány k moři.
Mezaroca – plynule navazuje na Ljoljinicu. Kromě apartmánů se zde nachází obchod a restaurace.
Varoš – vyznačuje se přítomností malé vyštěrkované obecní pláže.
Každá z uvedených částí je přístupná po úzké asfaltce, odbočující z hlavní přístupové silnice do Ražanje.
Ražanj – samotné centrum letoviska, se nachází kolem 2 zátok, z nichž jedna je orientovaná na otevřené moře.
Stivašnica - část letoviska, která je orientovan na otevřené moře a která se nachází, de facto, až za vlastním centrem na nejzažším výběžku poloostova, kolem stejnojmenné zátoky.  

 

Vybavenost lokality

V centrální části Ražanje je k dispozici  několik restaurací, kavárna, vinárna, obchod, pekárna a informační centrum. Další obchod a restaurace je pak v části zvané Mezaroca. Nicméně i v ostatních částech je zajištěna dodávka čerstvých potravin – pečiva a základních potravin (jogurty, máslo, mléko), masa, ryb, ovoce a zeleniny každodenním ranním rozvozem. Další obchod je pak umístěn i v sousední obci Dvornice, která je od Galebovy Luky vzdálená jen cca 2 km.
Jiné obchody, včetně obchodních řetězců, stejně jako i pekárna, tržnice a rybárna jsou situovány ve větších centrech, jako je Rogoznice, Primošten či Trogir. Nejbližší čerpací stanice PHM je pak umístěna v Primoštenu nebo Trogiru.

Nákup či jen výlet spojený s návštěvou blízké Rogoznice Vám v letní sezóně může usnadnit i pravidelná osobní lodní linka Ražanj – Rogoznice.

Ražanj nabízí možnosti koupání okolo promenády s výhledem na Rogoznicu (tato pláž je povětšinou betonového charakteru) se schůdky do vody a místy pro slunění. Další možnosti koupání jsou v části Varoš se štěrkouvou pláží. V okolí se nachází mnoho malých pláží s krásným koupáním.

Ražanj neposkytuje mnoho zábavy, a proto dovolená zde je vhodná zejména pro milovníky romantické a klidné dovolené. Večer můžete využít nabídky některé z místních restaurací nebo si jen tak posedět u sklenky vína. Pokud zatoužíte po větší zábavě a nočním životu, budete muset vyrazit do některého z větších letovisek – Rogoznica, Primošten nebo Trogir.

Ražanj Apartmánový dům 1

Vzdálenost od moře:

Cena: od 50 €

Více informací

Varoš Apartmánový dům 1

Vzdálenost od moře:

Cena: od 50 €

Více informací

Varoš Apartmánový dům 2

.
Více informací

Varoš Apartmánový dům 3

Vzdálenost od moře:

Cena: od 50 €

Více informací

Varoš Apartmánový dům 4

Vzdálenost od moře:

Cena: od 50 €

 Více informací
 

Galebova Luka Apartmánový dům 1

Vzdálenost od moře:

Cena: od 50 €

Více informací

Galebova Luka Apartmánový dům 2

Vzdálenost od moře:

Cena: od 50 €

Více informací

Galebova Luka Apartmánový dům 3

Vzdálenost od moře:

Cena: od 50 €

Více informací

Galebova Luka Apartmánový dům 4

Vzdálenost od moře:

Cena: od 50 €

Více informací

Líbil se vám některý z námi nabízených apartmánových domů v této lokalitě? Chtěli byste tady strávit dovolenou? V tom případě nám prosím vyplňte přiložený poptávkový formulář a my Vám zjistíme dostupnost ubytování u našich smluvních partnerů v Chorvatsku.

Poptávkový formulář zde.