Dovolená Chorvatsko, Střední Dalmácie, Rogoznica

Rogoznica

Rogoznica, město teplého moře, krásných pláží, krasu a kamene, se nachází 25 km jižně od Šibeniku. Centrum Rogoznice se nachází na poloostrově, tj. někdejším ostrůvku Kopar, který je s pevninou spojen násypem v druhé polovině 19.století. Větší část ostrova je pokryta lesy a v osídlené části převládají  kamenné domy charakteristické pro celou mediteránní oblast. Rogoznica je rovněž místem, které je známé jako jeden z nejkrásnějších a nejznámějších přístavů, díky tomu je to místo vyhledávané plavebními turisty. Městský přístav, známá Marina Frapa, se nachází v zátoce Soline. Je to přístav vysokého standardu se 400 kotvícími místy. Kultura a dějiny jsou v tomto místě hluboce zakořeněné, o čemž svědčí i překrásné sakrální stavby. Osadě vévodí farní kostel sv. Nikoly se zvonicí, postavený ve stylu středověké dalmatské architektury, kostel sv. Ivana Trogirského, župní kostel požehnané Panny Marie, a zbytky opevnění, které byly postaveny Francouzi na vrcholu města … 

Milovníkům přírody poskytují jeskyně Milina a nedaleké slané krasové jezero „Zmajevo oko“(dračí oko), které je  s mořem spojené soustavou sifonů,  jedinečný zážitek. Rogoznica je známá svými plážemi, kamennými, z jemného štěrku, kde si každý může najít ideální místo pro sebe. Rovněž milovníci sportů si zde přijdou na své, k dispozici je množství vodních sportů, ale i jiné aktivity pro všechny, kteří mají rádi aktivní odpočinek. Ve večerních hodinách se projděte po pobřeží a vychutnejte si pohled na noční mořskou hladinu, nebo ochutnejte místní speciality v některé z místních restaurací. Toto malé typicky středozemní místo je ideální pro klidnou a příjemnou dovolenou, daleko od městského shonu.

Samotné letovisko Rogoznica je možné rozdělit do několika místních částí, jako je Šepurine, Lozica, Staré město, Račice či Kopača.

V rámci Rogoznice nabízíme možnost ubytování v blízkosti pláže Šepurine a kolem zátoky Lozica.

Rogoznica, app 1

Rogoznica Apartmánový dům 1

Počet apartmánů: 4

Vzdálenost od moře: 20 m

Cena: od 110

Více informací
Lozica, app 1

Lozica Apartmánový dům 1

Počet apartmánů: 3

Vzdálenost od moře: 30 m

Cena: Na dotaz

Více informací
Lozica, app 2

Lozica Apartmánový dům 2

Počet apartmánů: 1

Vzdálenost od moře: 60 m

Cena: Na dotaz

Více informací
Lozica, app 3

Lozica Apartmánový dům 3

Počet apartmánů: 

Vzdálenost od moře: x m

Cena: od

Více informací

Líbil se vám některý z námi nabízených apartmánových domů v této lokalitě? Chtěli byste tady strávit dovolenou? V tom případě nám prosím vyplňte přiložený poptávkový formulář a my Vám zjistíme dostupnost ubytování u našich smluvních partnerů v Chorvatsku.

Poptávkový formulář zde.