Dovolená Chorvatsko, Jižní Dalmácie

Jižní Dalmácie

Jedná se o nejjižnější část Chorvatského pobřezí a Chorvatska vůbec, která sahá od delty řeky Neretvy až po hranici Chorvatska s Černou Horou.

Kdybychom měli jižní Dalmácii charakterizovat jedním slovem, bylo by to zcela určitě "různorodá". Celou oblast je možné charakterizovat jako kraj velkých protikladů, který se skládá z několika úplně odlišných a různorodých částí, které vzájemně nemají mnoho společného.

Území začíná širokou deltou řeky Neretvy, která představuje mimořádně úrodnou oblast se spoustou vodních kanálů a malých políček. 
O to větší kontrast pak představuje oblast holokrasu, který je příznačný pro území jižně od delty až ke letovisku Klek.

Avšak turisticky nejvýznamnější a pro letní dovolenou nejvyhledávanější jsou poloostrov Pelješac, ostrov Korčula, ostrov Mljet a celá oblast Dubrovinické riviéry. Právě Dubrovnická riviéra patří k nejvyhledávanějším oblastem Jižní Dalmácie.

Oblast Dubrovnické riviéry se táhne od městečka Slana (v severní části) až po samotné město Dubrovník (jižní část). V minulosti patřila celá Dubrovnická riviéra k tzv. Dubrovnické republice, díky čemuž se zde zachovalo velké množství historických památek. Dnes se k oblasti Dubrovnické riviéry počítá také pobřeží nacházející se jižním směrem od Dubrovníku (Župa Dubrovačka, Cavtat, Kupari, Slano atd.). 

Z historického hlediska patří mezi hlavní turistické atrakce vlastní město Dubrovník, které je jednak sídlem regionu Dubrovník-Neretva a zároveň centrem turistického ruchu v jižní Dalmácii. Dubrovník má bohatou a unikátní politickou a kulturní historii, překrásné okolí, zachovalé kulturní a architektonické památky, a byl proto po právu zařazen na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. 

Protože celá oblast Jižní Dalmácie neposkytuje tolik ubytovacích kapacit jako například Makarská riviéra najdou se zde i dnes místa s nedotčenou přírodou nebo různé druhy vzácného ptactva. Na druhou stranu se v této nejjižnější části Chorvatska se můžete těšit na křišťálově čisté modré moře s oblázkovými i písečnými plážemi, krásné slunečné počasí, rozmanité historické parky a zahrady, ale také klid a pohodu.

Naše nabídka ubytování v této oblasti Chorvatska je vztažena zejména na letoviska, která se nacházejí v na poloostrově Peljašac a v oblasti Dubrovnické riviéry.