Dovolená Chorvatsko, Kvarner, Ostrov Pag

Ostrov Pag

Ostrov Pag se nachází v severní části Dalmácie a patří do skupiny Kvarnerských ostrovů. Severní část ostrova administrativně náleží k Licko-senjské župě, jižní pak k župě Zadarské.

Ostrov Pag je 60 km dlouhý a je posledním z ostrovů vnitřního pásu Kvamerského souostroví. Od pevniny je oddělen Velebitským průlivem a od ostrova Rab Pašským průlivem. Většinu jeho povrchu však tvoří holá skaliska. Nejsou zde žádné povrchové vody, žádné potoky, jenom několik pramenů. Jeho podnebí je středomořské. Zemědělství je možné pouze v krasových sníženinách s rovným nánosovým dnem. Na ostrově najdeme klidné zátoky a zálivy v okolí města Pag a Novalja a rovněž u menších osad Šimuni, Mandre a Straško na jihozápadním pobřeží. Přístup na ostrov je možný buď trajektem přes Velebitský průliv – z osady Prizna na pevnině do Žigljenu na severovýchodním pobřeží ostrova, nebo po mostě, který se nachází na jihovýchodě ostrova a zajišťuje tak spojení na chorvatskou dálnici A1. Největšími sídly na ostrově jsou historické město Pag ve střední části ostrova a hlavní turistické letovisko Novalja na severozápadním pobřeží. Dalšími oblíbenými letovisky jsou Povljana, Mandre, Metajna, Stará Novalja, Potočnica, Jakišnica či Lun.

Naše nabídka ubytování na ostrově Pag je vázaná zejména na letoviska:

 

Líbil se vám některý z námi nabízených apartmánových domů v této lokalitě? Chtěli byste strávit dovolenou na ostrově Pag? V tom případě nám prosím vyplňte přiložený poptávkový formulář a my Vám zjistíme dostupnost ubytování u našich smluvních partnerů v Chorvatsku.

Poptávkový formulář zde.